Hurda Sarı Alımı

Hurda sarı olarak halk arasında isimlendirilmektedir. Ancak sarı pirinç hurdası olarak piyasada adlandırılmaktadır. Hurda sarı alımı içerisinde mevcut olan bakırın oranına göre fiyatlandırılarak gerçekleştirilmektedir.

Hurda sarı alımı gerçekleştiren hurdacı firmalar içinde bulunan firmamız, alanında profesyonel bir firma olup çalışma arkadaşlarını da bu doğrultuda seçmiştir. Fakat hurda sarı alımında yüksek fiyat listesi vermeyen pek çok firmanın bulunmakta olduğunu biliyoruz. Tam aksine biz müşterilerimizin memnuniyetini gözeterek olabilen en yüksek miktarı müşterilerimize sunmaya özen göstermekteyiz.

Hurda Sarı Pirinç

Hurda sarı pirinç, bünyesinde bakır barındırmaktadır. Bundan ötürü değerli alaşımlar arasında yerini almış durumdadır. Fakat sarı pirinç hurda fiyatı belirlenirken bakır oranı mutlaka dikkate alınmalı ve buna yönelik kar amacı çok fazla güdülmeden müşterilerin istek ve taleplerine karşılık verilmelidir. Firma olarak hurda sarı pirinç alımı noktasında en iyi hizmeti sizlere sunuyor olduğumuzdan emin olabilirsiniz.

Sarı Hurda Nasıl Anlaşılır ?

Sarı hurda, pirinç alaşımı kullanılarak elde edilmektedir. Hurda sarı ise bu ürünlerin ömrü dolduklarından ötürü verilen addır. Pirinç alaşımı sarı renktir. Bundan dolayı halk arasında hurda sarı denilmektedir.

Pirinç alaşımı, bakır ile çinko karışımından ortaya çıkmaktadır. Bilindiği üzere bakır kızıl bir renktedir. İçerisine çinko eklendiği vakit ise rengi sarıya yakın bir hale gelmektedir. Bu da pirinç alaşımını ortaya çıkarmaktadır. Pirinç alaşımı farklı pek çok malzemenin bir araya getirilmesiyle birlikte elde edilen bir maddedir. Örnek verilecek olursa pirinç alaşımının içerisinde kalay, nikel, demir, arsenik, alüminyum, kurşun, antimon, fosfor gibi maddeler mevcut olabilmektedir.

Hurda Sarı Çeşitleri

Sarı pirinç hurdası musluk üretimi, süs eşyalarının üretimi ve hatta semaver ve demliklerin üretimi gibi daha örneğini çoğaltabileceğimiz birçok alanda tercih edilmektedir. Elbette ki içerisinde mevcut olan bakır oranına uyun olacak şekilde çeşitlerine ayrılmaktadır. Bu hurda sarı çeşitleri birbirinden farklı fiyatlara sahip olmasına da zemin hazırlayan bir unsur olarak karşımıza çıkmaktadır.

Sarı hurda çeşitlerinin arasında mevcut olan ve günlük zamanda sürekli bir şekilde kullanılan malzemeler vardır. Örneğin sürekli ellerimizi yıkamak için kullanmak zorunda olduğumuz musluk, su ve su saati pirinç alaşımı kullanılarak elde edilen malzemelerdir. Sarı hurda çeşitleri arasında da ilk sırayı almaktadır. Bunun yanı sıra kapı kolu, menteşe, kilit ve kol üretiminde de yine aynı şekilde sarı alaşımı kullanılıyor. kullanım ömrünü dolduran bu ürünler zaman içerisinde hurda sarı alımı doğrultusunda değer kazanabiliyor. Hurda sarı haline gelen bu tarz ürünlerin geri dönüşümleri sağlanabilmektedir. Hurda sarı alımı fiyatları da bu noktada incelenmektedir.

Hurda Sarı Alımı Yapan Firmalar

Hurda sarı alımı gerçekleştiren firmaların arasında biz de bulunmaktayız. Geri dönüşümde çığır açan firmamız bizleri tercih eden insanların taleplerine en iyi şekilde karşılık vermeye devam etmektedir. Türkiye genelinde toplanan pirinç hurda miktarının artış göstermesiyle birlikte işletmemizin makine parkurunu yenileyerek zamandan da tasarrufu sağlayabilmekteyiz.

Siz de eğer fiyatlandırmayı doğru bir şekilde yapan ve güven dahilinde hareket eden bir firma ile anlaşma sağlamak istiyorsanız en doğru adreste bulunduğunuzu söyleyebiliriz. Hurda alımı noktasında en iyi fiyatlarla müşterilerimizi buluşturuyoruz.