Hurda Paslanmaz Alımı

Hurda Paslanmaz Alımı

Paslanmaz hurdalar alaşımında nikel bulunmaktadır. Hurda paslanmaz alımı durumunda nikelin miktarına göre fiyatlandırma değişkenlik gösterebilmektedir. 304, 310 ve 316 kalite hurda paslanmaz gibi sınıflandırılabilmektedir. Nikel alaşımlı paslanmaz metaller oldukça fazla dayanıklıdır. Oksitlenme oranı ise düşük düzeyde seyretmektedir. Oksitlenme oranının düşük olması nedeniyle inşaat ve otomotiv endüstrisinde yoğun bir şekilde tercih edilerek kullanılmaktadır.

Bahsetmiş olduğumuz sektörlerde kullanılan paslanmaz metallerin işlem görmesi noktasında talaş ve imalat artıkları meydana gelmektedir. Bu hususta üretim gerçekleştiren firmaların satın alma uzmanları tarafınca fiyatlara iyi bir şekilde hakim olması gereklilik arz etmektedir. Geri dönüşüme gönderilen hurda paslanmaz ürünler dikkatli bir şekilde belirlenmelidir.

Paslanmaz Krom

Paslanmaz çelik paslanmaya karşı dayanıklı olması durumundan dolayı tercihi yüksek olan bir çelik çeşidi olarak görülmektedir. Bir çelik cinsinin paslanmaz olarak adlandırılabilmesi için belirli bir oranda krom içeriyor olması gerekmektedir çünkü krom, pas oluşumunu engelleyen bir ana madde sayılmaktadır.

316 Kalite Paslanmaz Hurda

316 kalite paslanmaz hurda, paslanmazlar sıralamasına bakıldığı zaman en sık duyduğumuz ve kendisinden en çok bahsettiren bir üründür. Bütün üretilen paslanmaz hurda çerçevesinde yüzdelik olarak çok iyi bir orana sahip olmaktadır. 304 kalitede bulunan paslanmaz çeliğin içerisinde molibden maddesi ve daha fazla nikel maddesi eklenir. Bu sayede elde edilen bir çeşit paslanmaz çelik kalitesinde olmaktadır. Bu içerisinde bulunan maddeler sayesinde 316 hurda paslanmaz çeliklerin yapısında istenmeyen doğrultuda değişikliklere dayanması oldukça iyidir. Koşulu sert halde olan yerlerde dahi etkisi gayet iyidir. Aynı zamanda 316 kalite paslanmaz çeliğin kopma dayanıklılığı, 304 kalite paslanmaz çeliklere oranla fazlası ile yüksektir.

316 Hurda Paslanmaz Kullanım Alanları

316 kalite paslanmaz hurda malzemeleri yüksek kalitelidir. Bundan ötürü geniş kullanım alanlarından söz edebilmekteyiz. Örnek verilecek olursa aşındırma özelliği olan sıvı tankların içerisinde ve saklama kazanlarının iç noktalarında, kimya endüstrisinde, buhar kazanlarının yapım aşamalarında hurda paslanmaz kullanımından söz edilebilir. Bu gibi alanlarda paslanmaz çelik malzemelerinin kullanımı daha istenilen sonuçlar elde edilmesine olanak sunmaktadır. Hurda kapsamında değerlendirilmeye alınabilen 316 hurda paslanmaz gibi malzemelerin söküm işlemleri ise oldukça dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Söküm işlemleri esnasında oluşabilecek problemlerin önüne geçmek gerekmektedir. Bu yüzden alanında bilgi birikimi olan ve uygulamayı nasıl yapması gerektiği konusunda fikirleri mevcut olan çalışanların ilgilenmesi gerekmektedir.

Hurda alımı konusunda uzun süreden bu yana hizmet sunmaya devam ediyoruz. hizmetlerimiz yalnızca hurda paslanmaz alımı ile sınırlı değildir. Hurda alüminyum alımı, hurda bakır alımı, hurda sarı alımı, hurda kablo alımı gibi daha sıralayıp örneğini çoğaltabileceğimiz pek çok hizmeti bizleri tercih eden bireylere sunmaktayız.

Hurda paslanmaz alımı için en iyi şekilde fiyat değerlendirilmesinden faydalanmayı arzu ve temenni ediyorsanız bu isteğinizi gerçekleştirmek için en doğru adreste bulunduğunuzu söyleyebiliriz. Değerlendirmeleri objektif bir şekilde yapan çalışma arkadaşlarımız zaten bu konularda bilgi sahibi olduğu için kısa süre içerisinde nasıl bir fiyat biçeceğini belirleyebilmektedir. Müşterilerin memnuniyeti doğrultusunda profesyonel, tecrübe ve kalite dahilinde çalışmalarımızı gerçekleştirmeye uzun süreden bu yana devam etmekteyiz.