Hurda Nikel Alımı

Nikel, gümüş renginde olan sert ve diğer maddelere göre ağır bir metaldir. Nikel gümüş içerikli bir madendir. Paslanmaz çelik imalatlarında nikel başrol oynamaktadır.

Nikelin Özellikleri

Saf bir şekilde doğada nikel bulunmamaktadır. Genel olarak kobalt ile alaşım şeklinde nikeli bulabilmekteyiz. Yapısal olarak son derece ağır ve sert bir metal olan nikel, özellikle paslanmaz çelik imalatlarında tercih edilmektedir. Bazik ve asidik ortamlarda dayanıklılığı yüksek olan bir metaldir. Bu yüzden hurda nikel görme olasılığımız çok daha yüksek olmaktadır.

Hurda Nikelin Kullanım Alanı

Tren ve uçak yapımında paslanmaz çelik ihtiyacı doğmaktadır. Bu paslanmaz çelikler ise nikelden elde edilmektedir. Pek çok ev aleti yapımında da yine aynı şekilde nikel kullanılmaktadır. Örnek verecek olursak kaşık, çatal, bıçak, mutfak aletleri gibi. Hurda nikel maddesinin geri dönüşüme kazandırılmasıyla birlikte paslanmaz çelik üretiminde sıklıkla kullanılabilmektedir. Bu elementin paslanmama ve dövülebilir özelliğinden ötürü paslanmaz çelik üretiminde kullanılması daha avantajlı fırsatlar sunabilmektedir. Net sonuçların ve uzun süreli kullanımların elde edilmesi için nikel yardımcı olmaktadır. Paslanmaz çelik üretiminden sonra en sık kullanıldığı alan kaplama olmaktadır. Kaplandığı kısmı dıştan gelen olumsuzluklara karşı koruyabilmektedir.

Hurda Nikel Geri Dönüşümü

Türkiye’ de işlenebilir nikel madeni henüz bulunmamaktadır. Bundan dolayı gereksinim olan nikel dıştan alımla giderilmektedir. Bu gibi nedenlerden dolayı hurda nikel geri dönüşümü ülkemiz için büyük önem taşımaktadır. Doğal kaynak ve ekonomik tasarruf açısından geri dönüşüm oldukça büyük önem arz etmektedir. Bunun için nikel hurdalarını geri dönüşüm yapılarak ekonomiye katkı açısından fayda sağlayabilmekteyiz.

Hurda sektörü, profesyonellik gerektiren ve ayrıca tecrübenin son derece büyük önem taşıdığı bir sektör olarak karşımıza çıkmaktadır. Teknoloji gelişim kaydettikçe geri dönüşümün avantajlarının bir hayli arttığı günümüzde bunu fırsat bilen pek çok birey hurda sektöründe firma açarak çalışmalarını sürdürmeye başlamaktadır. Ancak unutulmaması gereken bir nokta vardır ki, bu sektörde güven ortamını yaratmak, müşteri memnuniyetini sağlamak konusunda önemlidir.

Firma olarak hurda sektöründe çalışmalarımızı sürdürmeye, müşterilerimizle sağlıklı iletişimde bulunmaya devam etmekteyiz. Müşterilerimizin bizler için önemli olduğunu bütün çalışmalarımızda vurgulamaktayız. Hurda bakır, hurda kablo, hurda demir ve hurda nikel gibi daha örneğini çoğaltabileceğimiz birçok alanda hizmetlerimizi sunmaktayız. Hizmetlerimizi sunarken ve hurda nikel alım satımlarımızı gerçekleştirirken müşterilerimiz adına en doğru fiyatlandırmayı gerçekleştirmeye dikkat etmekteyiz. Objektif olmaktayız. Fiyatlandırmada fazladan kar gibi amaçlar gütmeden en etkili çözüm yollarını müşterilerimize sunuyoruz.

Nikelin yurt dışından alındığı ülkemizde hurda nikelin teknolojik aletler kullanılarak geri dönüşüme kazandırılmasının ne denli önemli olduğundan yukarıda bahsetmiştik. Ekip arkadaşlarımız bunun farkında. Nikel bu yüzden dolayı büyük kazançlar elde etmenize olanak sunabilir. Ancak mutlaka sektörde başarıyı amaç edinmiş olan, profesyonellikten asla ödün vermeyen bir firmayla alım satım işlemlerinizi gerçekleştirmeniz gerekiyor. Aksi halde hak ettiğiniz kazancı elde etmeniz güç olabilecektir. Bizimle iletişime geçerek bu konuda bilgi sahibi olan ekip arkadaşlarımızın en iyi hizmetine ulaşabilirsiniz. Hurda nikel fiyatları hakkında en doğrusunu müşterilerine sunan bir firmayız.