Hurda Alüminyum Alımı

Alüminyum, gümüş renginde bir metal olup pek çok alanda karşımıza çıkmaktadır. Doğa bağlamında genel olarak boksit halinde bulunmaktadır. Oksidasyona karşı yüksek derecedeki direncinden dolayı pek çok yerde tercih edilir. Bu yüksek dereceli direncinin temelinde yatan özelliği, pasivasyon olmaktadır. Hurda olarak ise piyasada en sıklıkla rastlanılan ve tanınan bir metaldir.

Geri dönüşüm sektörüne bakıldığı zaman her ne kadar önem arz eden maden türü bakır olsa da en yaygın bir şekilde kullanılan ürün bakır değildir. En yaygın ve insanların en işini kolaylaştıran hurda alüminyum alımıdır. Alüminyumun piyasa bazında yaygın bir şekilde bulunabilmesi de hurda alüminyum alımı durumunu üst düzeye taşıyan bir ayrıntıdır. Aynı zamanda çeşidinin de çok olması bu ürünün popüler bir hale gelmesine zemin hazırlamıştır. İmalat işlerinde ve günlük hayatta yaygın halde kullanılmasıyla birlikte kolaylıklar da beraberinde gelmektedir. Yaygınlık içeren kullanımıyla birlikte çeşitli hurda alüminyum türleri de meydana gelmiştir.

Hurda Alüminyum Türleri Hakkında

En yaygın halde kullanılan ve işleri en iyi şekilde kolaylaştıran ürünlerin başında hurda alüminyumların geldiğinden bahsettik. Genel olarak araç motorlarının muhafazasını sağlayan bir maddedir. Geri dönüşümü çok daha zordur ve bundan sebep fiyatı da buna göre biçimlenmektedir. Profil alüminyum, yaygın kullanılan bir alüminyum türü olmaktadır. Pek çok noktada profil alüminyum kolaylık ve avantaj sağlayabilmektedir. Boyalı ve boyasız halde bulunması, ürün alımlarında büyük rol oynamaktadır. Hurda alüminyum alımı noktasında en değerlilerden biri de jant ve tel alüminyum türleridir. Bu alüminyum türü, saf hale fazlasıyla yakındır. Bu özelliğiyle göze çarpmaktadır. Araç tekerlek sistemlerinde ve her türlü üretim aşamalarında tercih edilebilmektedir. Alüminyum levhaya değinecek olursak, sac dayanıklılığı nedeni işle hem üretimde hem de kullanım aşamalarında kullanılmakta olup sonucu da olumlu etmenler oluşturmaktadır. Bakırlı petek, piston ve radyatör alüminyumlar ise diğer alüminyum türleri olup onlarda tercih edilmektedir. Ancak bu ürünler saf alüminyum halinden uzaktır. Daha çok başka maddelerin alüminyum ile karıştırılması sonucunda elde edilen alüminyum türleri olmaktadır. Hurda alüminyum alımı kapsamında bulunan son ürünler ise kutu ve tas tabak alüminyum türleridir. Kutu ve tas tabak alüminyumlar, insanların yaşamını kolaylaştırmaktadır. Şekil vermeler sonucunda kullanılan ve günlük hayatla iç içe olan alüminyum türleridir.

Hurda Alüminyum Türleri ve Önem Dereceleri

Hurda alüminyum alımında mevcut olan alüminyum türlerinden bahsetmiş olduk. Bu türler, özellik açısından birbirinden çok farklılık göstermektedir. Bu farklılığın altında yatan neden ise bir çok durumla ilişkilendirilebilmektedir. Örnek verilecek olursa ürünün piyasa değeri, fiyatları, nasıl bir işleniş halinde olduğu, fabrikaların sağladığı haller bu nedenlerle ilişkilendirilebilir. Ancak önem dereceleri noktasında ilk göze çarpan durum ürünlerin saflık dereceleri olmaktadır. Saflık derecelerine göre değerleri şekillenmektedir.

Hurda alüminyum alımı noktasında uzun süreden bu yana hizmet veren bir firmayız. Müşterilerimizin isteklerini ve taleplerini baz alarak hareket ettiğimizden dolayı müşteri memnuniyetini her daim yanı başımızda hissetmekteyiz. Bizleri tercih eden müşterilerimizin hayatlarını kolaylaştırmayı ve fırsatları elde etmelerini sağlayan bir firmayız.